Bij Spartanen zorgen we ervoor dat iedereen die het wil kan handballen. Naast de spelers hebben we daarvoor coaches, trainers, begeleiders maar ook scheidsrechters nodig. De scheidsrechterscommissie zorgt ervoor dat we beschikken over kwalitatief sterke en kwantitatief enthousiaste scheidsrechters voor alle niveau’s. Zonder scheidsrechters kan er immers niet gehandbald worden.
Wil je gaan fluiten bij of voor Spartanen?
Zoals aangegeven is het van groot belang dat Spartanen over voldoende gekwalificeerde scheidsrechters beschikt. Naast het feit dat het van belang is om teams in de wedstrijdsport in te mogen zetten is het vooral heel leuk en leerzaam om te doen. Tegelijkertijd ben je ook het visitekaartje voor de vereniging.
Dus als je van verantwoordelijkheid houdt, omgaan met (jeugd)teams, en graag onderdeel bent van het handbalspel, geef je dan op bij de scheidsrechterscommissie of vraag nadere info via Scheidsrechtershandbal@spartanen.nl
Natuurlijk is het ook wat dit betreft zo dat veel handen licht werk maken en een kleine moeite, groot plezier!
Verschillende niveaus
De Breedtesport en jeugdwedstrijden worden gefloten door onze eigen JeugdScheidsrechters (JS) of Verenigings(Bonds)Scheidsrechters (VBS). De indeling van deze scheidsrechters wordt gedaan door de scheidsrechterscoördinator van Spartanen, afdeling Handbal.
De wedstrijdsport wordt gefloten door BondsScheidsrechters (BS). De indeling van deze scheidsrechters vindt plaats door het NHV.
Voor elk team dat in de wedstrijdsport is ingedeeld, moeten de verenigingen een opgeleide BondsScheidsrechter (BS) leveren. Dit is een verplichting voor alle verenigingen in Nederland. Voor het seizoen 2022-2023 is dat één team/ scheidsrechter. (Dames 1)
Op dit moment hebben wij 1 bondsscheidsrechter binnen onze vereniging. Voor de niet geleverde bondsscheidsrechter krijgt de vereniging wedstrijden toegewezen door het NHV. Deze moet de vereniging invullen door gekwalificeerde scheidsrechters. Mocht dit niet lukken dan krijgt de vereniging hiervoor een boete.
Mocht je een hoger niveau willen fluiten, laat dit dan weten via Scheidsrechtershandbal@spartanen.nl via het begeleidingsteam kunnen we helpen om de hogere wedstrijden in goede banen te leiden (als je dat wil).
Hoe is de opleiding en nascholing geregeld?
Spelleiders
Deze worden ingezet voor onze jongste handballertjes (F-jes). Deze kinderen worden voornamelijk begeleidt tijdens hun wedstrijdjes. Sinds het seizoen 2020-2021 spelen deze alleen in toernooi vorm. De begeleiders van de teams dragen deze taak op zich.
Jeugdscheidsrechters (JS):
Dit zijn handballers uit de heren en dames teams (vanaf de B-Jeugd en hoger). Zij worden door Spartanen zelf opgeleid. Per seizoen worden de nieuwe B-Jeugd leden uitgenodigd om een spelregelavond bij te wonen. Deze leden worden dan in koppels ingezet om de E-jeugd wedstrijden te fluiten (onder begeleiding).
Daarnaast als de scheidsrechters wat meer ervaring hebben en door willen gaan als scheidsrechter kunnen de scheidsrechters een online cursus/opleiding volgen. Als de JS opleiding met goed gevolg is afgerond, krijgen de deelnemers hiervoor een officieel NHV certificaat.
Elk jaar krijgen alle leden die spelen in de B-jeugdteams de scheidsrechters opleiding (verplicht) aangeboden. Na afloop doen zij ook de verplichte spelregeltest (verplicht voor alle A-jeugd spelers). Het voordeel is dat je als speler direct de spelregels goed aanleert en respect hebt voor de scheidsrechter in het veld. Na de scheidsrechtersavond worden deze JS ingezet om de jongste jeugd te fluiten (E-jeugd). Deze vaak jonge JS-ers worden in ieder geval het 1e seizoen begeleid door een van onze praktijkbegeleiders. Wij proberen de jeugd speelsters in koppels te laten fluiten, zodat het minder spannend voor ze wordt.
VerenigingsBondsScheidsrechters (VBS):
Mochten de scheidsrechters door willen gaan met fluiten (B-jeugd en hoger) kunnen zij een online vervolg cursus/ opleiding doen om VBS te worden. Tijdens deze cursus worden ze begeleid door een praktijkbegeleider binnen de vereniging. Tijdens de opleiding fluiten zij wedstrijden vanaf de B-jeugd om ervaring op te doen.
BondsScheidsrechters (BS):
Iedereen die het wil kan een BS opleiding krijgen vanuit het NHV. Bij die opleiding is er een keuze om als solist te gaan fluiten of samen met een partner als koppel. Hiervoor wordt een vervolgopleiding aangeboden door het NHV. De opleiding wordt vergoedt door de vereniging.
Indeling van de wedstrijden:
De scheidsrechterscommissie plant de jeugdscheidsrechters en verenigingsscheidsrechters in op de breedtesportwedstrijden;
Deze scheidsrechterstaken kunnen worden opgegeven als taakverplichting. Als een lid minimaal 5 wedstrijden in een seizoen wil gaan fluiten.
Per seizoen 2022-2023 krijgen de scheidsrechters die dat willen een vergoeding van EUR 5,- per wedstrijd als aan de taakverplichting is voldaan.
Wat wordt er georganiseerd voor de scheidsrechters binnen Spartanen?
Elk seizoen worden er trainingen georganiseerd, voor de verschillende categorieën.
Naast deze trainingen, zorgen we ervoor dat er iemand namens Spartanen naar de jaarlijkse informatie avond van het NHV gaat. Als er tijdens het jaar relevante ontwikkelingen zijn, geeft de scheidsrechter coördinator deze informatie vanuit het NHV door aan onze scheidsrechters.
Iedere scheidsrechter ontvangt een consumptiebon voor elke wedstrijd dat hij/zij fluit.
Kader, taken en aansturing
Spartanen beschikt over een scheidsrechterscommissie die zorg draagt voor de voorlichting, opleiding, begeleiding en indeling, van alle scheidsrechters.
1. Het inplannen van spelleiders, jeugdscheidsrechters en verenigingsscheidsrechters op de breedtesport wedstrijden
2. Het opleiden, begeleiden, coachen en trainen van nieuwe scheidsrechters.
3. Twee keer per jaar komen de begeleiders bij elkaar om het seizoen door te nemen
4. Contactpersoon namens Spartanen bij het NHV
Het doel van de scheidsrechters commissie is:
Een gezond en plezierig scheidsrechtersklimaat binnen Spartanen creëren. Dat betekent een voldoende grote poule aan scheidsrechters die kunnen fluiten op bondsniveau, verenigingsniveau en spelleidersniveau.
De scheidsrechters commissie binnen Spartanen bestaat uit:
De scheidsrechters begeleiders binnen Spartanen bestaan uit:
Sportlaan 19
1687 BP WOGNUM
📞secretariaat handbal
06-38441766
📞secretariaat voetbal
06-45948609
📞 kantine
0229-571735
E-mail: info@spartanen.nl